Guinness 64 Yıl Sonra ABD’deki İlk Bira Fabrikasını Açıyor!

'Dünya'dan Haberler' forumunda hayattan tarafından 29 Haz 2018 tarihinde açılan konu

 1. hayattan

  hayattan Süper Moderatör

  Katılım:
  3 Şub 2017
  Mesaj:
  76
  Alınan Beğeniler:
  4
  Ödül Puanları:
  8
  Guinness, 60 yılı aşkın süre sonra ABD’deki ilk fabrikasını açacağını duyurdu. İşte detaylar;

  [​IMG]

  1756 yılında Arthur Guinness’in Dublin’de kurmuş olduğu köklü bira markası, yıllar sonra ABD’de ilk fabrikasını açacağını duyurdu. 1997’de Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. ile Grand Metropolitan’ın birleşmesiyle oluşan dünyanın en büyük alkollü içki üreticisi Diageo, Perşembe günü yaptığı açıklamada Baltimore yakınlarında açılacak bira fabrikasının bir ziyaretçi merkezi, 270 kişilik bir restoran ve bir de bar içereceğini belirtti.

  İlaveten; 80 milyon dolar yatırımla açılacak fabrikanın aşağı yukarı 200 kişiye istihdam yaratacağı söylendi. Diğer taraftan; yeni açılacak fabrikada siyah bira üretimi değil lager bira üretimi yapılacağı kaydedildi.

  ABD’li ulusal ticaret derneği Beer Institute’nin 2016’daki raporuna göre; ülkenin içki endüstrisinin her yıl ekonomiye 250 milyar dolardan fazla katkı sağladığı aktarıldı.

  [​IMG]

  Fakat genç tüketicilerin Avrupalı markalara ya da yerel olarak üretilen butik biralara yöneliminden dolayı, sektörün hızlı bir değişim içinde olduğu da vurgulandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Diageo; ABD’nin dünyadaki en dinamik ve heyecan verici bira pazarı olduğunu, kendilerinin de bu harekete daha yakın olmak istediklerini dile getirdi.

  Ayrıca ABD’de bir bira fabrikasına sahip olmalarının, eğilimleri daha iyi anlayabilmelerine ve trendlere daha hızlı yanıt verebilmelerine yardım edeceğini söyledi.

  [​IMG]

  Bu hamlenin şirketin daha küçük üniteler halinde üretim yapıp, pazara daha hızlı bir şekilde sunmalarına olanak tanıyacağını da aktaran Diageo; Guinness’in ABD’deki fabrikasının şirkete pek çok yönden katkı sağlayacağını bildirdi.

  Sonuçta halihazırda 49 ülkede üretim yapan Guinness şimdiye kadar ABD’de sınırlı bir paya sahipti. Öyle ki firmanın ABD’deki fabrikası New York’ta 1949 ile 1954 yılları arasında kısa bir süreliğine faaliyet göstermişti.

  Yani Guinness’in 60 yıldan daha uzun bir sürenin ardından ABD’de fabrika açma kararı, haliyle yankı uyandırdı. İlaveten; Guinness’in 80 milyon dolarlık yatırımla açacağı fabrikasını, Maryland eyaletinin en büyük şehri Baltimore’da açacak olması da dikkat çekti. Çünkü Baltimore her yıl 1.5 milyon turistin ziyaretini alan bir şehir olarak biliniyordu.


  Haber Kaynak: Bu alandaki linki görmek için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız.
   

Bu Sayfayı Paylaş