Tektaş Yüzük Seçerken

'Güzellik-Moda' forumunda Pinarsimsek tarafından 19 Eki 2017 tarihinde açılan konu

 1. Pinarsimsek

  Pinarsimsek New Member Forum Üyesi

  Katılım:
  27 Eyl 2017
  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Tektaş yüzüklerin, kadınların çok hoşuna gittiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Eşinizi ya da sevgilinizi daha da mutlu edebilmek için hangi tektaş yüzüğü seçmeniz gerektiğine dair onlarca soru zihninizi kurcalıyor olabilir. Kolay bir şeymiş gibi görünse de ne yazık ki yüzük seçme süreci çok sancılı olabiliyor.
  İlk olarak hangi yüzüğü alacağınızdan çok ne kadarlık bir bütçe ayırabileceğinizi düşünmelisiniz. Yüzükler için ödenebilecek miktarların ucu açık olduğu için verebileceğiniz en yüksek bedeli doğru bir şekilde kenara ayırmalısınız. ABD’deki mücevher üreticileri, evlilik teklifi için alınan altın tektaş yüzük modelleri, kişinin iki maaşı kadar bedelde olmasının uygun olacağını belirtiyorlar. Tabii ki bu durum mevcut harcama ve şartlarınıza göre esnetilebilir.
  Dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise, yüzüğün ne tip bir malzeme ile taşa sahip olacağıdır. Pek çok kadın tek taş pırlanta yüzük için kendisinin sarı altın, beyaz altın ya da gümüş olmasından çok hangi taşa sahip olduğu ile ilgilenir. Dolayısıyla yüzük seçiminde gümüşten yana tercih kullanmak, buradan kısılan parayı daha değerli ve kaliteli bir taş için ayırmanıza yardımcı olur.
  Eğer bütçenizi çok da zorlamak istemiyorsanız, pırlantanın kalitesini orta-üst düzey seçebilirsiniz ve karatı, berraklığı, rengi ve kesimi olarak dört kriterin hepsini ortalama değerlerde olacak şekilde belirleyebilirsiniz. Kuyumcunuzdan bu konuda çok daha teknik ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Gereksiz yere bütçenizi fazla zorlamaktan kaçının. Zira belli bir kalitenin üzerindeki taşlar, konuya hakim olmayanlar tarafından zaten pek anlaşılamaz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Eki 2017
  Peri bunu beğendi.
 2. Peri

  Peri Nokta & Peri Site Yetkilisi

  Katılım:
  29 Eki 2016
  Mesaj:
  10,139
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cinsiyet:
  Kadın
  Teşekkürler bu güzel bilgi için sağlun
   
 3. hayattan

  hayattan Süper Moderatör

  Katılım:
  3 Şub 2017
  Mesaj:
  80
  Alınan Beğeniler:
  4
  Ödül Puanları:
  8
  Bilgiler için teşekkürler.
   

Bu Sayfayı Paylaş