Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz

'Kitap Özetleri' forumunda Peri tarafından 10 Şub 2017 tarihinde açılan konu

 1. Peri

  Peri Nokta & Peri Site Yetkilisi

  Katılım:
  29 Eki 2016
  Mesaj:
  10,139
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cinsiyet:
  Kadın
  [​IMG]


  Kitap Türü:
  Yabancı Romanlar, Romantik Aşk Orjinal Adı:The Ship of BridesÇeviren:Fazilet Mıstıkoğlu Arka Kapak Bilgisi

  Gözlerimi kapatıyorum şimdi. Dünyanın öteki ucunda seninle yan yana uyanacağım.

  Avustralya, 1946. Yüzlerce genç kadın uzun bir yolculuğa çıkmak üzere. Onları İngiltere’de yepyeni bir hayat bekliyor. Nişanlılarına ya da kocalarına kavuşmayı iple çeken bu kadınların tek ortak noktaları, savaş zamanında kalplerini Avustralya’da konuşlanmış İngiliz askerlerine kaptırmış olmaları.

  On altı yaşındaki çiçeği burnunda gelin Jean, mütevazı bir çiftçinin kıvrak zekâlı kızı Maggie, varlıklı ailesiyle gösteriş yapan Avice ve sessiz, melankolik hemşire Francis… Altı haftalık okyanus serüveninin, hayatlarını sonsuza dek değiştireceğinden ne bu dört kadının ne de gemideki diğer gelinlerin haberi var. Yine de hepsinin gözleri önünde bir gerçek duruyor: Bazen önemli olan varılacak nokta değil yolculuğun kendisidir…

  “Bu kızlar bir harika… Sonunu deliler gibi merak edip uykusuz kalacaksınız!”

  -Morgenpost-

  “Tıpkı okyanusun dalgaları gibi bu roman da bitmeyen bir tutkuyla yükselip alçalıyor.”

  -The Times-

  “Enerjisiyle herkesi kendine çeken Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz herkese yazdan kalma bir gün yaşatıyor.”

  -Mirror-


  Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz Özeti  Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz Jojo Moyes


  Senden Önce Ben romanı ile tüm dünyada büyük beğeni toplayan Jojo Moyes’in 2005 yılında yazmış olduğu roman olan Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz sonunda Türk okurlar ile de buluşuyor.

  Senden Önce Ben romanının getirdiği başarıdan sonra Jojo Moyes’in daha önce yayınlanan romanları da bir bir Türkçeye çevrilmeye başladı. Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz romanı da bunlardan bir tanesi ve okurlara dört genç kızın deniz yolculuğunu anlatıyor.

  Kitabın hikayesi 1946 yılında Avustralya’da başlıyor. İkinci dünya savaşı sona ermiştir ve savaş boyunca Avustralya’ya yolu düşmüş olan İngiliz askerlerine aşık olan genç bayanlar savaşın sona ermesi ile birlikte sevdiklerine kavuşabilmek umudu ile Londra’ya doğru yola koyulurlar. Bazıları evlenmiş, bazıları nişanlanmış, bazıları ise sadece kalbini kaptırmıştır fakat tek ortak noktaları ayrılığa son vermektir.

  Jean, çok genç yaşta aşık olup evlenmiş olan on altı yaşında bir kızdır. Maggie ise çiftçi ve çok zekidir. Avice zengin ailesinin nimetlerini sonuna kadar kullanır. Francis ise hemşiredir. Bu dörtlü yaklaşık 6 hafta sürecek olan bir deniz yolculuğuna aynı hayali kurarak başlar. Yolculuk boyunca ise önemli olanın içinde bulundukları yolculuk olduğu anlayacaklardır.

  Jojo Moyes Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz romanı ile okurlara sakin başlayan fakat daha sonra merak uyandıran bir hikaye sunuyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş